Foukané korálky

Informace o foukaných korálcích

Foukané korálky jsou nejkřehčí ze všech druhů korálků. V minulosti se tyto korálky vyráběly podomácku, ručně, neboť k jejich výrobě bylo potřeba jen málo. Vlastně jen kahan či lampa, skleněná dutá trubička a kleště. A samozřejmě ještě šikovné ruce a dobré plíce. Jak už sám název napovídá, foukané korálky vznikají foukáním. Skleněná trubička se nad kahanem nahřála a pak z ní vyfoukl požadovaný tvar. Postupem času vznikaly první dřevěné a pak i kovové formy, do kterých se trubička vyfoukla, a tak vznikl požadovaný tvar. V 70. letech 19. století vznikly dokonce i první foukací strojky (nahradily ústní vyfukování) a vícedílné formičky, jež usnadňovaly práci. Dnes se používají formy až na 60 kusů korálků. Více informací o foukaných korálcích.


Potřebujete pomoct?

 • e-mail - info@k-jewellery.com
 • e-mail - +420 777168363
 • e-mail - Po-Pá 8:00-12:00
                     12:45-16:00
 • e-mail - Klápště Zdeněk
           Nová Ves 589
           468 27 Nová Ves nad nisou
 • e-mail - IČO: 12047911
          Nejsme plátci DPH

Reference

Dagmar B.

Dobrý den, včera mi přišel balíček s korálky a mám z nich velkou radost. Hned jsem se pustila do tvoření. Dlouho jsem nemohla sehnat ketlovací drátky, zachránili jste mě až Vy. A taky jsem byla spokojená s výběrem (a cenou)korálků. Děkuji mnohokrát.

Markéta H.

No úplně, jste zlatá, všude Vás budu chválit. Já už se vzdávala naděje. :-) A mám takovou radost, mám ho u Vás v obchůdku objednat nebo bude stačit objednat přes mail?