Kočičí oči

Kočičí oči - historie

Ve starověkém Egyptě byla kočka posvátná. Bylo to hlavně díky zvláštním barevným i tvarovým změnám v jejich očích. Kočka byla pro Egypťany převtělením bohyně Bastet. Byly jedny z nejváženějších a nejdůležitějších zvířat v domácnosti ve starověkém Egyptě. Jejich oči dokážou během chvíle změnit jak tvar, tak i barvu.

Právě z těchto vlastností si vzali výrobci příklad a jejich nápad vdechnout podobu kočičích očí do korálků byl prostě jedinečný. Vznikly tak korálky ze skla nebo z drahých kamenů, které v dnešní době nemají jen klasický tvar kuličky, ale i srdce, oválku, kostky či zlomku. Barvami hýří stejně, jako tvary. Můžeme objevit barvy růžové, bílé, modré, zelené, černé či červené. A to nejsou zdaleka všechny barvy. Pokud si vezmete korálek do dlaně, zatajíte dech nad jeho krásou. Jeho jedinečnost je v barvě a její měňavosti. Korále z kočičích očí jsou totiž úžasné a zvláštní tím, že nemají stálou barvu, ale při pohledech z různých směrů „hází“ duhové barvy. Přesně jako kočičí oči. Právě pro svou jedinečnost jsou také využívány k výrobě Budhových náramků, které jsou určeny k meditaci. Více informací o kočičích očích.




Potřebujete pomoct?

 • e-mail - info@k-jewellery.com
 • e-mail - +420 777168363
 • e-mail - Po-Pá 8:00-12:00
                     12:45-16:00
 • e-mail - Klápště Zdeněk
           Nová Ves 589
           468 27 Nová Ves nad nisou
 • e-mail - IČO: 12047911
          Nejsme plátci DPH

Reference

Libuše K.

Dobrý den Balíček včera dorazil. Korálky jsou krásné, děkuji za bezproblémový průběh. Mějte se hezky.

Božena M.

Dobrý den, děkuji za rychlé vyřízení objednávky. Balík dorazil již včera a v pořádku. Jsem spokojena a určitě si zase objednám. Přeji hezký den