Kovové doplňky

Informace o kovových doplňcích

Kovové doplňky jsou korálky a další pomůcky různých tvarů vyráběné z kovu (mosazi, mědi, cínu a slitin) litím či ražením. Mezi kovové doplňky můžeme zařadit různé kovové korálky, pružinky, kaplíky (někdy se jim říká kloboučky) a koncovky na kůži.

Po jejich vylití či vyražení jsou tyto komponenty dále povrchově upravovány – galvanizovány. Při tomto procesu se využívá stejnosměrného elektrického proudu, který vylučuje tenké povlaky kovů z roztoku jejich solí, které se pak usazují na elektricky vodivých, předem odmaštěných předmětech, jež takto mohou získat různou barvu – stříbrnou, zašlé stříbro, ocelovou, zlatou, zašlé zlato, měděnou, staroměděnou, mosaznou či antracitovou. I když je povrchová úprava chemickým procesem, evropští výrobci (a většina zahraničních) při ní nepoužívají alergenní látky (nikl). Po galvanizaci ještě často dochází k další povrchové úpravě – elektroforetickému lakování především akrylátovými laky, jež zabraňují rychlé korozi.Více informací o kovových doplňcích.


Potřebujete pomoct?

 • e-mail - info@k-jewellery.com
 • e-mail - +420 777168363
 • e-mail - Po-Pá 8:00-12:00
                     12:45-16:00
 • e-mail - Klápště Zdeněk
           Nová Ves 589
           468 27 Nová Ves nad nisou
 • e-mail - IČO: 12047911
          Nejsme plátci DPH

Reference

Lucie M.

Balíček dorazil s neuvěřitelnou rychlostí. Moc děkuji. Už se nemůžu dočkat, až budu něco vyrábět. U Vás je skvělý nakupovat, ta rychlost odeslání zásilek je neuvěřitelná. Přeji krásné svátky a vše nej do nvého roku 2011.

Magda S.

Přeji příjemný den ! Děkuji za zaslání objednaných korálků a komponent. Vše dorazilo v pořádku. Pouze Česká pošta nezklamala a když balíček včera odpoledne nebyl doručovatelkou avizován, vypravila jsem se na poštu. Tam byl už od minulého týdne. Aspoň jsem se déle těšila a měla jsem opravdu na co. Objednala jsem si zboží u Vás poprvé a věřte, že ne naposled.Ještě jednou moc děkuji. Máte víc minimálně o jednoho zákazníka a doporučím Vaši firmu všem svým známým.