Kočičí oči

Kočičí oči - historie

Ve starověkém Egyptě byla kočka posvátná. Bylo to hlavně díky zvláštním barevným i tvarovým změnám v jejich očích. Kočka byla pro Egypťany převtělením bohyně Bastet. Byly jedny z nejváženějších a nejdůležitějších zvířat v domácnosti ve starověkém Egyptě. Jejich oči dokážou během chvíle změnit jak tvar, tak i barvu.

Právě z těchto vlastností si vzali výrobci příklad a jejich nápad vdechnout podobu kočičích očí do korálků byl prostě jedinečný. Vznikly tak korálky ze skla nebo z drahých kamenů, které v dnešní době nemají jen klasický tvar kuličky, ale i srdce, oválku, kostky či zlomku. Barvami hýří stejně, jako tvary. Můžeme objevit barvy růžové, bílé, modré, zelené, černé či červené. A to nejsou zdaleka všechny barvy. Pokud si vezmete korálek do dlaně, zatajíte dech nad jeho krásou. Jeho jedinečnost je v barvě a její měňavosti. Korále z kočičích očí jsou totiž úžasné a zvláštní tím, že nemají stálou barvu, ale při pohledech z různých směrů „hází“ duhové barvy. Přesně jako kočičí oči. Právě pro svou jedinečnost jsou také využívány k výrobě Budhových náramků, které jsou určeny k meditaci. Více informací o kočičích očích.
Potřebujete pomoct?

 • e-mail - info@k-jewellery.com
 • e-mail - +420 777168363
 • e-mail - Po-Pá 8:00-12:00
                     12:45-16:00
 • e-mail - Klápště Zdeněk
           Nová Ves 589
           468 27 Nová Ves nad nisou
 • e-mail - IČO: 12047911
          Nejsme plátci DPH

Reference

Šárka Vymazalová

A ještě chci pochválit dodací lhůtu. Přesto, že jsem ti objednávala výtvarné potřeby, u nichž je upozornění, že je dodací lhůta delší, byl balíček doručen velmi brzo!

Martin O.

Diky moc, za vstricne a rychle jednani.