Kovové doplňky

Informace o kovových doplňcích

Kovové doplňky jsou korálky a další pomůcky různých tvarů vyráběné z kovu (mosazi, mědi, cínu a slitin) litím či ražením. Mezi kovové doplňky můžeme zařadit různé kovové korálky, pružinky, kaplíky (někdy se jim říká kloboučky) a koncovky na kůži.

Po jejich vylití či vyražení jsou tyto komponenty dále povrchově upravovány – galvanizovány. Při tomto procesu se využívá stejnosměrného elektrického proudu, který vylučuje tenké povlaky kovů z roztoku jejich solí, které se pak usazují na elektricky vodivých, předem odmaštěných předmětech, jež takto mohou získat různou barvu – stříbrnou, zašlé stříbro, ocelovou, zlatou, zašlé zlato, měděnou, staroměděnou, mosaznou či antracitovou. I když je povrchová úprava chemickým procesem, evropští výrobci (a většina zahraničních) při ní nepoužívají alergenní látky (nikl). Po galvanizaci ještě často dochází k další povrchové úpravě – elektroforetickému lakování především akrylátovými laky, jež zabraňují rychlé korozi.Více informací o kovových doplňcích.


Potřebujete pomoct?

 • e-mail - info@k-jewellery.com
 • e-mail - +420 777168363
 • e-mail - Po-Pá 8:00-12:00
                     12:45-16:00
 • e-mail - Klápště Zdeněk
           Nová Ves 589
           468 27 Nová Ves nad nisou
 • e-mail - IČO: 12047911
          Nejsme plátci DPH

Reference

Marcela Š.

Dobrý den,velice Vám děkuji za velmi rychlé vyřízení a poslání mé objednávky.S Vaším zbožím jsem vždy velice spokojená.Přeji hodně spokojených zákazníku.Krásný den.

Růžena Vernerová

Chtěla bych touto cestou poděkovat za nádherné zboží. :) Objednala jsem si mimo jiné i knoflíky a nechala zcela volnou ruku jejich tvůrcům co se týče malby a zdobení. Nelituji - lépe bych finální úpravu těchto malých uměleckých děl sama nevymyslela. Těším se na další nákupy a spolupráci s týmem Smržovky. Přeji krásné dny Rů